Czym się kierować kupując torbę na laptopa?

2017-08-25
Czym się kierować kupując torbę na laptopa?Torba na laptopa to bardzo przydatny gadżet dla wszystkich, którzy korzystają z mobilnych urządzeń elektronicznych – przede wszystkim z notebooków i laptopów. Pozwala w wygodny sposób przenosić urządzenia z miejsca na miejsce. Spełnia też wiele innych funkcji. Zobacz, na co zwrócić uwagę wybierając torbę dla siebie.

Wielkość

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę wybierając torbę na notebooka jest jej wielkość. Trzeba dopasować ja do wielkości komputera. Na torbach zazwyczaj zaznaczone jest jak duży laptop wejdzie do nich. Najczęściej wielkość podawana jest w calach podobnie jak wielkość monitorów komputerowych. Tym samym można mieć pewność, że piętnastocalowy laptop zmieści się w torbie, na której widnieje taka wielkość.

Waga

Drugim ważnym elementem jest waga torby. Trzeba pamiętać, że już sam komputer waży kilka kilogramów. Do tego należy dodać wagę dodatkowego oprzyrządowania czyli kabla, ładowarki, myszki itd. Jak można się przekonać sprzęt elektroniczny waży całkiem sporo, stąd też warto wybrać jak najlżejszą torbę do laptopa, aby nie było problemu z jego noszeniem.

Wygląd

Wygląd torby nie jest najważniejszym jej elementem, jednak dla wielu osób, zwłaszcza kobiet, nie bez znaczenia jest jak będzie ona wyglądała. W sklepach można spotkać torby wykonane z bardzo różnych materiałów. Najczęściej są to tkaniny lub skóra ekologiczna. W wersjach nieco droższych i bardziej luksusowych można spotkać torby wykonane ze skóry naturalnej a nawet metalu (najczęściej aluminium).

Bezpieczeństwo

Kolejnym wartym uwagi elementem jest bezpieczeństwo komputera przenoszonego w torbie. W zależności od potrzeb należy zwrócić uwagę na to czy torba posiada:

  • kieszeń zabezpieczającą komputer przed uszkodzeniem – najczęściej jest to wydzielona kieszeń obudowana pianką, która ogranicza możliwość powstania uszkodzeń mechanicznych;
  • zamknięcie zabezpieczające komputer przed kradzieżą – w przypadku osób przewożących lub przenoszących laptopy z ważną zawartością warto wybrać torbę dodatkowo zabezpieczoną np. zamkiem na klucz lub zamkiem szyfrowym;
  • wzmacniane wnętrze – w przypadku szczególnych wymagań dotyczących bezpieczeństwa komputera można nabyć torby z wkładem metalowym lub metalowym stelażem.

Jakość wykonania

Większość kupujących nie zwraca uwagi na ten szczegół, a szkoda, bo jest on bardzo istotny. Przede wszystkim od jakości wykonania torby zależy jak długo będziemy z niej mogli korzystać. Jeśli w nowej torbie rozchodzą się szwy, albo wystają nitki bardzo możliwe, że już po kilku tygodniach pojawi się tam dziura, która uniemożliwi korzystanie z torby.

Kieszenie i dodatki

Szukając torby dla siebie warto pomyśleć nie tylko o torbie, w której będzie przenoszony komputer, ale również o innych potrzebach, które ma ona spełniać. Tym samym jeśli poza laptopem często nosisz dokumenty, długopisy, notatniki itp. z pewnością przyda się kilka dodatkowych kieszeni, które to wszystko pomieszczą.

Uchwyty i paski

Torba na laptopa przeznaczona jest do noszenia komputera, dlatego powinna posiadać odpowiednie uchwyty. Wybierając torbę dla siebie zwróć uwagę czy są one stabilne i dobrze przymocowane. Jeśli torba ma pasek powinien być on szeroki i przymocowany do torby metalowymi uchwytami, co ograniczy możliwość pęknięcia mocowania i upadku torby z komputerem na ziemię.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2017
pixel