Domowe sposoby na czyszczenie skórzanych toreb

2017-08-23
Domowe sposoby na czyszczenie skórzanych toreb

Wielu uważa, że torebka to tylko i wyłącznie dodatek kobiecy. Rzeczywiście jest w tym wiele prawdy. Wszak żadna kobieta nie wyobraża dziś siebie bez jednej, baaa.... wielu torebek, które może dobierać w zależności od okazji czy stroju. To jednak nie koniec. Nie zapominajmy o torbach biznesowych czy choćby specjalistycznych torebkach na laptopa. Z tymi równie dobrze, a nawet i lepiej wyglądają z kolei mężczyźni. Jedno jest w każdym razie pewne. Nie da się ukryć, że w dobie XXI wieku, kiedy to praca mobilna jest w cenie, takie torebki będą coraz powszechniejsze. Biorąc z kolei pod uwagę ich jakość, to najlepsze z nich wykonane są z odpornej i zarazem elegancko wyglądającej skóry naturalnej. Skoro tak warto nieco bliżej przyjrzeć się również kwestii ich czyszczenia, dzięki czemu nie tylko zostawimy je w czystości, ale również przedłużymy ich żywotność. Jak w związku z tym czyścić torebki skórzane?

Opróżnienie

Czyszczenie torebki zaczyna się od jej opróżnienia. Wyciągnąć z niej należy dosłownie wszystko włącznie z drobiazgami ukrytymi w kieszonkach i innych zakamarkach. Ponadto warto ją również wytrząsnąć, pozbywając się wszystkich resztek. Użyć można też do tego odkurzacza, choć istnieje ryzyko, że wciągniecie coś, co jest dla Was ważne.

Wnętrze

Czyszczenie torebki zaczynamy od jej wnętrza. Najlepiej zrobić to wykorzystując do tego zwilżoną wodą miękką szmatkę, którą przecieramy wnętrze torebki. Jeśli jest ono mocno zaplamione użyć do tego można płynu lub jakiegoś innego lekkiego detergentu. Wówczas po całym procesie pozostawić trzeba ją jednak otwartą i umieścić w przewiewnym miejscu.

Czyszczenie z zewnątrz

Po kilkunastu minutach przystąpić możecie do czyszczenia jej z zewnątrz. W tym przypadku najlepiej wykorzystać do tego specjalny środek do czyszczenia skóry, choć jeśli takiego nie macie, sprawdzą się również i chusteczki nawilżające dla dzieci. Ważne, aby takie produkty nie zawierały w sobie alkoholu i innych szkodliwych składników, które mogłyby uszkodzić skórę.

Przy czyszczeniu torebki z kurzu takie praktyki będą wystarczające. Przy większych plamach na zabrudzeniu utrzymać je trzeba nieco dłużej, aby brud zaczął się rozpuszczać. Po wszystkim torebkę zostaje nam jeszcze przetrzeć. Tutaj skorzystać można z miękkiej, bawełnianej szmatki.

Pielęgnacja

Czyszczenie torebki to jedno. Jest to oczywiście podstawowy i konieczny zabieg, ale podobnie sprawa ma się z jej pielęgnacją. Środek pielęgnacyjny zawsze nanosimy po czyszczeniu, odczekując kilkanaście minut na całkowite wchłonięcie pozostałej na skórze wilgoci. Warto zadbać o to, aby były to środki naprawdę dobre. Z ich nabyciem żadnego problemu mieć rzecz jasna nie będzie. Dostaniecie je w sklepach obuwniczych czy w punktach oferujących artykuły skórzane. Dzięki nim skóra jest zabezpieczona przed pękaniem, zabrudzeniami czy również zjawiskami atmosferycznymi.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2017
pixel