Jak czyścić torebkę ze skóry?

2017-08-25
Jak czyścić torebkę ze skóry?Skóra to naturalne tworzywo, które jest często wykorzystywane do produkcji galanterii damskiej. Wśród ulubionych produktów skórzanych znajdują się buty i torebki. Skóra naturalna charakteryzuje się trwałością i doskonale wygląda. Niestety ma też swoje wady. Jedną z nich jest fakt, że nie można jej prać. Aby pozbyć się zabrudzeń torebkę należy bardzo umiejętnie oczyścić. Podpowiadamy jak pozbyć się najczęstszych zabrudzeń powstających na torebkach z naturalnej skóry.

Najpierw posprzątaj w środku

Zanim zaczniesz usuwać zabrudzenia znajdujące się na zewnętrznej stronie torebki, zrób porządek w jej wnętrzu. Przede wszystkim wyjmij wszystko, co się w niej znajduje. Następnie odwróć ją do góry nogami i usuń z wnętrza wszelkie zabrudzenia takie jak kurz czy podarte papierki. Jeśli nie uda Ci się pozbyć wszystkich drobnych zabrudzeń możesz wykorzystać odkurzacz i za jego pomocą delikatnie usunąć drobiny brudu, które pozostały wewnątrz torebki.
Teraz, kiedy wnętrze jest już czyste możesz rozpocząć pozbywanie się zabrudzeń znajdujących się na skórze.
Drobne, codzienne zabrudzenia
Plamy powstające podczas codziennego używania torebki najlepiej zmyć za pomocą mieszaniny wody z octem. W tak powstałym płynie należy delikatnie namoczyć ściereczkę lub gąbkę. Następnie przetrzeć zabrudzenia. Trzeba jednak pamiętać, żeby nie zmoczyć zbytnio torebki, ponieważ wilgoć negatywnie wpływa na wygląd skóry.

Zabrudzenia tłuste i organiczne

Jeśli na torebce pojawią się tłuste ślady woda z octem niestety nie podziała. W takim wypadku najlepiej sprawdzi się terpentyna. Jeśli nie masz jej w domu możesz również skorzystać z soku z cebuli.

Oczyszczenie całej powierzchni torebki

Jeśli chcesz odświeżyć swoją skórzaną torebkę możesz sięgnąć po specjalistyczne środki do czyszczenia skóry dostępne w sklepach z galanterią skórzaną lub drogeriach. Jednakże ze względu na fakt, że tego typu środków nie używa się zbyt często możesz skorzystać również z domowego zamiennika takiego preparatu jakim są chusteczki nawilżane dla niemowląt. Zwróć tylko uwagę czy w składzie preparatu nawilżającego nie ma alkoholu, który może uszkodzić skórę. Następnie nawilżoną preparatem do czyszczenia skóry ściereczką lub chusteczką przetrzyj delikatnie całą torebkę. Pamiętaj, aby nie zmoczyć jej zbytnio. Wycierając torebkę nie trzyj miejsc zabrudzonych, a tylko je delikatnie przecieraj. Zbyt silne tarcie może uszkodzić skórę.

Na koniec

Niezależnie od tego jaki z powyższych środków zastosujesz do czyszczenia swojej torebki, po jej oczyszczeniu odłóż torebkę w suche, przewiewne miejsce, ale nie na pełne słońce. Zostaw ją tam na kilka godzin. W tym czasie torebka wyschnie, a skóra „pooddycha”. Na koniec torebkę skórzaną należy natłuścić. Do tego celu najlepiej jest zastosować specjalistyczny środek do skór. Można też skorzystać z olejku rycynowego. Po wtarciu środka natłuszczającego odczekaj chwilę i delikatnie wypoleruj skórzane powierzchnie.
Naturalna skóra jest bardzo trwałym materiałem. Torebki z niej wykonane można nosić nawet kilka sezonów. Niestety wraz z upływem czasu brudzą się. Dlatego tak ważne jest, aby je umiejętnie czyścić i pielęgnować.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2017
pixel