Wady i zalety toreb i innych produktów galanterii skórzanej

2017-08-25
Wady i zalety toreb i innych produktów galanterii skórzanej

Masz skórzaną torbę czy torebkę? Nie mamy wątpliwości, że tak. Jeśli jesteś kobietą to oczywiste i całkowicie zrozumiałe. Na torebki a w zasadzie torby skórzane często decydują się jednak również mężczyźni. W tym przypadku nie jest to jednak element dodatkowy, który ma podkreślać ich strój. W tym kontekście najczęściej mówimy bowiem o torbach biznesowych i wszelkich aktówkach. Poza tym nie zapominajmy też i o tym, że takie torby skórzane to również dobre "opakowanie" na laptopa, a przecież nie jest tajemnicą, że każdy biznesem, choć nie tylko, w przenośny komputer musi być wyposażony. Skoro jesteśmy już przy takich torbach, warto odnieść się do ich zalet oraz wad, jeśli takowe posiadają. Za co w związku z tym cenimy sobie torby skórzane?

Zalety toreb ze skóry

Przede wszystkim trzeba wziąć tutaj pod uwagę ich trwałość. Nie jest bowiem żadną tajemnicą, że torebki wykonane z prawdziwej skóry są bardzo wytrzymałe. W odróżnieniu od tych wykonanych ze skóry ekologicznej zwanej też eko skórą niestraszne są im ciągnięcie, wyginanie czy przenoszenie ciężkich przedmiotów. Dobra torba skórzana na pewno nie ulegnie tutaj zniszczeniu, a torebki takie jak nienaruszone wyglądają nawet po kilku latach ich użytkowania.

Trwałość to bez wątpienia największa zaleta takich toreb skórzanych. Podobnie zresztą, jak i wszystkich innych artykułów galanterii skórzanych, a więc choćby portfeli. Na tym jednak zalety takich produktów się nie kończą. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?


Na pewno nie sposób przejść obojętnie wobec elegancji, która towarzyszy takim produktom. Nie jest przecież żadną tajemnicą, że skóra jest uznawana za produkt bardzo luksusowy, który wyróżnia ludzi z wyższych sfer, którzy wyżej od ceny cenią sobie jakość wykonania i produkty z najwyższej półki. Zakup taki świadczyć może również o Waszym profesjonalizmie. Sam fakt trzymania swojego sprzętu w torbie ze skóry oznacza, że przywiązujecie wagę do najlepszych produktów i chcecie dobrze zabezpieczyć swojego laptopa czy inne urządzenie lub dokumenty. W kontaktach biznesowych może to być dobra informacja zwrotna, która dla Waszego klienta czy partnera wyjaśni, że uwagę zwracacie na każdy szczegół i jesteście wspólnikiem godnym zaufania.

Wady toreb skórzanych

Co możemy umieścić po stronie wad takich produktów? Pod uwagę weźmy na przykład etykę. Skóra naturalna jak sama nazwa wskazuje, pochodzi od jakiegoś zwierzęcia. Wcześniej trzeba je więc zabić, co musicie sobie uświadomić. Dla wielu jest to problem natury etycznej. Jeśli nie inaczej jest z Wami, lepiej sobie taki zakup odpuścić. Inną kwestią jest już to, że zwierząt nie zabija się tylko dla skóry, a przynajmniej nie wszystkich. Zazwyczaj głównym tego powodem jest mięso, a skoro w naturze nic się nie marnuje również i dla pozostawionych skór znaleziono wiele zastosowań.

Co poza tym? Skoro jest to materiał naturalny nie sposób przejść obojętnie wobec jego wysokiej ceny. Torby skórzane w porównaniu z tymi wykonanymi z tkaniny czy materiałów sztucznych są o wiele droższe. Wyraźnie widzimy więc, że w tym przypadku jakość idzie w parze z ceną, co akurat w dobie XXI wieku nie jest takie oczywiste.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2017
pixel